Ook al was het jaar erg moeilijk en de vooruitzichten voor 2021 zijn niet goed, de stijging in padel in Frankrijk is zo'n krachtig fenomeen dat sport blijft groeien. Focus op het aantal gerangschikt.

De lat van 11.000 ingedeeld gekruist

BEREKENINGENDAMESHERENTOTAAL
OCTOBRE 2015107578685
OCTOBRE 20162111.4551.666
OCTOBRE 20174302.8133.243
SEPTEMBRE 20187714.0894.860
SEPTEMBRE 20191.0706.5117.581
SEPTEMBRE 20201.4799.02010.499
 Oktober 20201.5429.37510.917
november 20201.5389.67011.208
 December 20201.5389.67011.208
Januari 20211.5389.67011.208

Le aantal concurrenten in Frankrijk bleef lineair stijgen ondanks de annulering van de meeste evenementen.

La 11 mark werd bereikt in november. De ranglijst werd vervolgens geblokkeerd vanwege nationale herfinanciering en sluiting van clubs.

Een niet-effectieve pariteit

De kloof tussen de concurrenten wordt groter. Dit is de huidige realiteit en het is de dynamiek die de padel wil niet volgen. In november werd zelfs een daling van het aantal geplaatste spelers geconstateerd.

Tegenwoordig vertegenwoordigen vrouwen slechts 13,7% van degenen die in Frankrijk zijn ingedeeld.

Een hoge mate van geclassificeerd

Het aantal concurrenten blijft hoog vergeleken met het veronderstelde aantal spelers (ongeveer 80 spelers).

Dus bijna 14% van de beoefenaars van padel dat zou worden geclassificeerd, en dit cijfer is erg hoog in vergelijking met bijvoorbeeld onze Spaanse buurman.

Dit wordt verklaard door het feit dat de padel is nog niet gedemocratiseerd in Frankrijk en te weinig open voor het grote publiek. Een aanzienlijk deel van de huidige beoefenaars zijn dus geweldige enthousiastelingen die in competitie spelen.

Lorenzo Lecci López

Aan zijn namen kunnen we zijn Spaanse en Italiaanse afkomst raden. Lorenzo is een meertalige gepassioneerd door sport: journalistiek door roeping en evenementen door aanbidding zijn zijn twee benen. De ambitie is om de grootste sportevenementen (Olympische Spelen en WK) te verslaan. Hij is geïnteresseerd in de situatie van padel in Frankrijk, en biedt perspectief voor optimale ontwikkeling.