Op 1 december 2020 heeft de Franse Tennisfederatie de padel français. 320 clubs padel  voor 780 veel padel gevalideerd door de FFT. Eervolle cijfers en veel projecten.

Een territoriaal netwerk dat vorm krijgt

Met deze 320 clubs en 780 padel, onderschatten de cijfers de realiteit omdat veel clubs zoals bijvoorbeeld op Corsica worden niet meegeteld. Inderdaad, deze landen van padel worden vaak aangetroffen in privéstructuren die niet altijd het nut zien om bij de banken van de FFT te komen.

Eveneens niet meegeteld door de FFT zijn clubs en golfbanen. padel die niet voldoen aan de specificaties. De kaart is gemaakt door de FFT en is de officiële kaart van de clubs van padel aangesloten of goedgekeurd door de Federatie.

Ten eerste beseffen we dat er geografische gebieden zijn die duidelijk veel beter zijn bedeeld met clubs van padel dat anderen. Het zuiden van Frankrijk, Lyon, Bordeaux, de regio Parijs en de regio Lille komen bijna samen 85% van de clubs, het is nog steeds de onevenwichtigheid die er is in Frankrijk. Maar tegelijkertijd gaat de weddenschap van het territoriale netwerk onbetwistbaar vooruit.

Bewijs met onderstaande kaart.

Clubs padel Frankrijk 2020

Onze Reunionese vrienden worden in deze figuur niet vergeten. Integendeel, het eiland Réunion wordt een steeds rijkere plaats in termen van spelers en clubs. Martinique zal zeven velden zien padel ook bouwen.

Occitanie League - Eerste !

De Occitanie league is qua licentiehouders de grote winnaar 2 403 vergunninghouders, dames en heren. De PACA-competitie heeft meer dan 1 licentiehouders, net als de Nouvelle Aquitaine-competitie.

Aantal geclassificeerd PADEL
MensenFemmesTotaal
2020
einde AS
(15 / 08 / 2020)
2021
(15 / 11 / 2020)
2020
einde AS
(15 / 08 / 2020)
2021
(15 / 11 / 2020)
2020
einde AS
(15 / 08 / 2020)
2021
(15 / 11 / 2020)
AUVERGNE RHONE-ALPES9419871761941.1171.181
BOURGONDIË FRANCHE COMTE1991973827237224
BRETAGNE11512178122129
LOIRE VALLEI CENTRUM1851792223207202
CORSE74571278664
GROTE OOSTEN3463875959405446
HAUTS DE FRANCE6826499991781740
ILE DE FRANCE1.014994118981.1321.092
Normandië2983374747345384
NIEUWE AQUITANIËN1.1551.3182392531.3941.571
OCCITANIË1.8222.0683033352.1252.403
PAYS DE LA LOIRE4514537263523516
PROVENCE-ALPES-CÔTE D'AZUR1.3511.4742582801.6091.754
GUADELOUPE2121
GUYANA101
MARTINIQUE1111
NIEUW-CALEDONIË110
REUNION1371632925166188
Z-DIVERSE FFT131311413
TOTAAL FFT8.7869.3981.4811.51210.26710.910

Occitanie: nog steeds eerste

Dit is een bijna normaal vervolg, want zonder veel verrassing is dat de Occitanie-competitie de eerste die toernooien aanbiedt van padel en 2020 met in totaal 357 toernooien uitgevoerd in 2020.

Wat misschien wel iets verrassender is, is het aantal toernooien padel voor de Nouvelle Aquitaine-competitie: 310 toernooien voor 1571 licentiehouders. De toernooi / licentiehouder ratio is erg hoog vergeleken met andere competities. In werkelijkheid bood de PACA-competitie uiteindelijk niet zoveel toernooien aan in vergelijking met het aantal licentiehouders.

 

Nummertoernooien PADEL
PPPPPPP
P2000P1000P500P250P100P25Totaal
20202021 *20202021 *20202021 *20202021 *20202021 *20202021 *20202021 *
AUVERGNE RHONE-ALPES11553414119403217261
BOURGONDIË FRANCHE COMTE74652119213629
BRETAGNE113261
LOIRE VALLEI CENTRUM162182344
CORSE23113136
GROTE OOSTEN2931111402036237
HAUTS DE FRANCE516422164621178049
ILE DE FRANCE22413233959202311336
Normandië8211837155625
NIEUWE AQUITANIËN2123125119215681917310117
OCCITANIË222347248433211681110357140
PAYS DE LA LOIRE53771494222337144
PROVENCE-ALPES-CÔTE D'AZUR23227235356941078179196
GUADELOUPE22
GUYANA
MARTINIQUE
NIEUW-CALEDONIË
REUNION2134154213011
Z-DIVERSE FFT224
TOTAAL FFT8424101789135718991540743551525756

 

Franck Binisti

Franck Binisti ontdekt de padel in de Club des Pyramides in 2009 in de regio Parijs. Sinds padel maakt deel uit van zijn leven. Je ziet hem vaak op tournee door Frankrijk om de grote evenementen van te verslaan padel français.