De cijfers over de toernooien van padel zijn nogal opmerkelijk: in totaal hadden we 1525 toernooien op Frans grondgebied in 2020 tegen 1530 in 2019. Vrijwel gelijkaardige cijfers ondanks de gezondheidscrisis.

Cijfers die verrassen

Ondanks de opsluiting en veel clubs die enkele maanden gesloten zijn, laten de cijfers duidelijk de zeer goede gezondheid van de toernooien van zien padel in Frankrijk.

Een andere observatie is een neerwaartse trend voor P1000-toernooien. Verwacht werd dat met de introductie van de P2000 de P1000 een deel van hun interesse verloren. Winstgevendheid voor een club ligt niet voor de hand, vooral omdat de beste Franse spelers niet langer massaal komen voor een P1000.

De P500's hielden daarentegen stand ondanks de crisis. De kans is groot dat de P500's de benchmarkcategorie worden voor geavanceerde regionale evenementen, aangezien ze in 2021 de eerste categorie zullen zijn die verplicht prijzengeld aanbiedt aan concurrenten. Het niveau is ook vaak hoog en is vooral gericht op een deel van de afgestudeerden padel.

We vinden dus dat de P500 voornamelijk gericht is op de PACA-, Occitanie- en IDF-competities.

De P100: het grote succes

Klein maar erg stevig de P100! Tussen 2019 en 2020 is de categorie P100 de grote winnaar wat betreft georganiseerde toernooien. Zeer gewaardeerd door de concurrenten, het is de enige die in 2020 groei heeft gezien ten opzichte van 2019: 915 versus 869. [We hebben bewust de laatste nieuwkomer, de P25s, terzijde geschoven]. De categorie P100 vertegenwoordigt dus 60% van alle toernooien: dat wil zeggen de slagkracht.

Maar pas op in 2021, er kunnen op dit niveau grote omwentelingen plaatsvinden met de nieuwe P250-voorschriften die het vaststellen van een financiële toewijzing door de clubs optioneel maken.

Er zal daarom onvermijdelijk een wijziging in deze cijfers zijn vanaf 2021. Inderdaad, waarom zou je P100 maken als we voor dezelfde prijs onze spelers een P250 kunnen aanbieden en dit zelfs als er geen bevestigde concurrenten in de test.

We zien bijvoorbeeld dat de P100 veel werd gebruikt in competities waar maar weinig spelers in de Franse top 500 stonden. We zullen zeker een vermindering van deze P100's zien ten gunste van de P250's die meer punten zullen opleveren.

Doorbraak van het centrum van de Loire-vallei en het eiland Réunion

Twee competities worden "padeliser ”: de competities Centre Val de Loire en La Réunion.

De eerste heeft het aantal toernooien meer dan verdrievoudigd padel ondanks de gezondheidscrisis van 10 naar 34 aangeboden toernooien.

Eindelijk werd Reunion het eerste eiland van padel Frans van 14 tot 30 evenementen. En de projecties zien er al heel positief uit met nieuwe centra en een grote emulatie padel.

Toernooien padel in cijfers

Nummertoernooien PADEL*
PPPPPPP
P2000P1000P500P250P100P25Totaal
20192020201920202019202020192020201920202019202020192020
AUVERGNE RHONE-ALPES221151540341021193161172
BOURGONDIË FRANCHE COMTE9756282124236
BRETAGNE11433286
LOIRE VALLEI CENTRUM3167181034
CORSE213111313
GROTE OOSTEN2139711194023262
HAUTS DE FRANCE2859634224146119580
ILE DE FRANCE2841813693371592166113
Normandië6881116373056
NIEUWE AQUITANIËN262823365120321519255310
OCCITANIË211249479484180211311337357
PAYS DE LA LOIRE3510728146042310171
PROVENCE-ALPES-CÔTE D'AZUR2212344277653114944252179
GUADELOUPE22
GUYANA66
MARTINIQUE
NIEUW-CALEDONIË
REUNION27137151430
Z-DIVERSE FFT1212684
TOTAAL FFT885124180178412357869915104315301525

* Officiële FFT-cijfers

 

Franck Binisti

Franck Binisti ontdekt de padel in de Club des Pyramides in 2009 in de regio Parijs. Sinds padel maakt deel uit van zijn leven. Je ziet hem vaak op tournee door Frankrijk om de grote evenementen van te verslaan padel français.